^Nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktuality

Curlingová sezóna 2018/2019 je za námi, a tak si jí pojďme z pohledu našeho klubu 1. KCK Trutnov krátce shrnout.
Úspěchy v uplynulé sezoně sbíraly především týmy pod vedením zkušeného skipa Jirky Resla. Na podzim se jim podařilo na oblíbeném Loupežníkově poháru v Jičíně vybojovat stříbrné medaile. V Opočně dokonce celý vánoční turnaj vyhráli. Domácí velká cena v Trutnově pak znamenala pro tento tým další velký úspěch, protože získal bronzové medaile. V Bratislavě na 11. Czechoslovak open zakončili sezonu ziskem „bramborové“ medaile. K tomu je nutno připočíst celkové vítězství v Krkonošského poháru 2018/2019, kde si o jedno místo oproti minulému ročníku polepšili. Skutečně povedená sezona pro všechny členy týmu…
Klubu se podařilo zorganizovat již 13. ročník Krkonošského poháru, kde se ve dvou kolech spolu vzájemně utkaly dva domácí týmy, dva týmy Loupežníků Jičín a jeden tým CC Riper Opočno. Druhý trutnovský tým pod vedením Jany Pastorové obsadil 4. místo. Hlavní událostí klubové sezony byla samozřejmě 22. Velká cena Trutnova, jeden z nejtradičnějších českých curlingových turnajů – letos na téma mafie. Domácí týmy zde obsadily 2. (skip Iain Dykes) a 3. místo (skip Jiří Resl). Navíc ve vítězném týmu H.C.R.B. hrál také trutnovský hráč. Ženský tým se pak umístil na 15. místě. Organizačně vše dopadlo na jedničku a led byl velmi kvalitní. Za obě povedené soutěže je na prvním místě nutno poděkovat Jiřímu Lubinovi, bez něhož by se nic z toho nekonalo.
Co se týká účasti ve svazových soutěžích, tak tam dosáhl největšího sezónního úspěchu tým pod vedením Iaina Dykese v Poháru ČSC ziskem bronzových medailí. Bohužel i přes dobrý začátek sezony tomuto týmu extraliga nevyšla a příští sezona se ponese v pokusu o rychlý návrat do naší nejvyšší soutěže. Ženský tým pak v 1. lize obsadil 4. místo. Dvojice Jana Jelínková a Ondřej Mihola získali v kategorii mixed doubles velmi pěkné 6. místo na MČR.
Hráči a hráčky 1.KCK Trutnov pak působili i jiných týmech účastnících se svazových soutěží – zmiňme alespoň Vítka Zingu, který s týmem Letící kameny skončil těsně před branami extraligy.
Sezóna to byla pro náš klub velmi zajímá, a i s ohledem na velikost členské základny úspěšná. Nezbývá než všem v klubu za jejich obětavou práci poděkovat.
Doufáme, že následující sezona 2019/2020 bude na všech frontách ještě úspěšnější, povede se zorganizovat další ročník Krkonošského poháru a VC Trutnova, rozšířit hráčskou základnu a rozjet plány na vlastní curlingovou halu…

Ondřej Nývlt

Copyright © 2013. 1. Krkonošský curlingový klub Trutnov Rights Reserved.


Facebook youtube